Jak Samodzielnie wymienić elementy hamulca – Windy24
Home / Hamulce / Jak Samodzielnie wymienić elementy hamulca

Jak Samodzielnie wymienić elementy hamulca

linki hamulcaKażda nawet stosunkowo najprostsza czynność naprawcza samochodu kosztuje nas bardzo sowicie kiedy prosimy by wykonał nam to specjalista w warsztacie samochodowym. Dlatego być może lepszym rozwiązaniem będzie samodzielnie wymienianie kloców czy tarcz hamulcowych, zwłaszcza, że w rzeczywistości nie stanowi to nic trudnego.

Problem może się stać w sytuacji wymiany linki hamulca, bo tutaj jest potrzebny specjalistyczny sprzęt.  Rzecz jasna na początku należy nadmienić, iż nie we wszystkich autach takie prace będą możliwe – w tych najnowocześniejszych modelach sami, więc klocków czy tarcz nie wymienimy. Dzięki własnemu zaangażowaniu i trosze zaparcia siebie możesz podjąć się tego zadania i zaoszczędzi ok 600 zł.

Jednak w zdecydowanej większości modeli wymiana klocków, tarcz oraz szczęk jest możliwa. By jednak zrobić to poprawnie, warto zaopatrzyć się dodatkowo w książkę serwisową, czyli w instrukcję obsługi, która pomoże nam w wymianie. Trochę ja przestudiować i przede wszystkim logicznie myśleć i wykonywać wszystko dokładnie według instrukcji.

Jak się więc okazuje, wielu kierowców może dokonać tego całkowicie samodzielnie. Życzę więc i tobie powodzenia w tym procederze, sądzę ze skoro czytasz ten artykuł to z pewnością sobie poradzisz.

A może samemu wymienić linki hamulca?

Czasami część z nas mogłaby sama pokusić się o naprawę niektórych elementów, które z reguły ze zużycia się psuły lub nie do końca funkcjonują tak jak wcześniejszej. Pomimo tego że nie linki hamulcajest to łatwe to czasem się trochę wysilić trzeba, by zaoszczędzić te min 400zł.

Takie pieniądze piechota nie chodzą można sobie z to kupić wiele fajnych użytecznych rzeczy. Wymiana żarówki, dolanie oleju, płynu hamulcowego, wymiana kloców hamulcowych, i linki hamulca. Może nie wszystko w tym jest łatwe do wymiany, ale czemu by nie spróbować. Skoro oni potrafią to czemu ty byś nie mógł to jest kwestia tylko wprawy i logicznego myślenia i wszystko w dużej mierze można ogarnąć.

Z pewnością zaczynając nie możesz zapomnieć uważnie przeczytać instrukcję serwisową dołączoną wraz z dokumentami samochodu. Po przeczytaniu już wszystkiego możesz teraz zabrać się za rozpoczęcie zdania aaa……… nie zapomniałem. Musisz jeszcze przeanalizować jaki sprzęt i narzędzia będą Ci potrzebne oraz czy w przypadku wymiany jakiejś części masz zamiennik, który będzie pasował do tego co masz w zestawie. Lepiej zadbać o to wcześniej bo potem nie bezie na to czasu by samochód nie by unieruchomiony przez jakiś czas, bo może ci to przysporzyć problemów w funkcjonowaniu, a właśnie tego chcemy uniknąć.

About Redakcja

Leave a Reply