Jak wjechać wózkiem inwalidzkim po schodach? – Windy24
Home / Niepełnosprawni / Jak wjechać wózkiem inwalidzkim po schodach?

Jak wjechać wózkiem inwalidzkim po schodach?

Nie od dziś wiadomo, że osoby niepełnosprawne mają do pokonania wiele różnych barier, jeśli chcą uczestniczyć w życiu tak, jak to czynią ci, którzy nie poruszają się na wózku inwalidzkim. Do największych wyzwań można z pewnością zaliczyć pokonanie takiego utrudnienia, jakim są różnego rodzaju nierówności, w tym schody, które czyhają już na osobę nie w pełni sprawną zaraz za progiem jej domu, czy mieszkania.

Jeszcze do niedawna wjazd po schodach na wózku inwalidzkim wydawał się niemożliwy, przez co życie osób, które musiały z niego korzystać, było bardzo trudne i wiązało się z wieloma ograniczeniami.

Jednak teraz można w bardzo prosty sposób ułatwić życie takim ludziom, którzy poruszają się na wózku. Są bowiem dostępne specjalne platformy, które umożliwiają transport osoby z wózkiem z dołu do góry i z góry na dół. Platformy te można wręcz porównać do eleganckich wind, jednak w porównaniu z nimi platforma wypada o wiele lepiej, ponieważ zajmuje minimum miejsca. Można ją z powodzeniem zainstalować nie tylko przy schodach użyteczności publicznej, ale również na klatce schodowej. Dzięki takim urządzeniom osoby niepełnosprawne nie muszą co chwilę korzystać z pomocy innych osób, by móc normalnie funkcjonować, wykonując zwykłe, codzienne czynności.

Do niewątpliwych zalet takich platform można również zaliczyć to, że są one dostępne w wielu różnych kolorach, dlatego też osoby, które z nich korzystają, nie muszą się czuć jak pacjenci. Ze względu na bogatą kolorystykę, można bardzo łatwo dostosować taką platformę do otoczenia, do zieleni, czy do koloru, w jakim jest pomalowana klatka schodowa. W ten sposób stanie się ona naturalną częścią tej przestrzeni. Warto instalować takie urządzenie również ze względu na to, iż gwarantuje ono pełne poczucie bezpieczeństwa i nie jest sprzętem, który się psuje. Dodatkowym atutem jest bez wątpienia to, że konstrukcja takiej platformy jest niezwykle prosta, co przekłada się na szybki montaż i bezproblemowe użytkowanie takiego urządzenia, zarówno przez osoby młodsze, jak i starsze.

https://www.liftplus.pl/

About Redakcja