Platformy towarowe dla hal magazynowych – Windy24
Home / Podnośniki / Platformy towarowe dla hal magazynowych

Platformy towarowe dla hal magazynowych

W dzisiejszych czasach możemy zauważyć, że z dnia na dzień wzrasta znaczenie hal magazynowych w przedsiębiorstwach. Dzieje się tak z tej przyczyny, że coraz więcej osób dokonuje zakupu towaru przez internet. Innym czynnikiem, jaki ma wpływ na taką sytuację jest to, że przedsiębiorstwa wypływają ze swoją ofertą na szersze wody, znajdując odbiorców docelowych w innych krajach, a nawet na innym kontynencie. Wszystko to razem sprawia, że bardzo istotne jest to, by odpowiednio zadbać o dobrą logistykę.

W tym celu instaluje się na przykład różnego rodzaju platformy towarowe, dzięki którym można w prosty sposób przewieźć wszelkiego kalibru załadunki, biorąc pod uwagę ich gabaryty, jak również ich ciężar. Można się bardzo szybko przekonać o tym, że dzięki takim platformom w znacznym stopniu udaje się uefektywnić pracę na hali magazynowej. Za pomocą takich dźwigów można bez problemu przewieźć zarówno jedną, czy kilka palet, jak też urządzenia, czy innego rodzaju załadunek, który będzie ważyć nawet do dwóch i pół ton.

Można również zauważyć, że platformy towarowe jeżdżą nie tylko od jednego poziomu do drugiego, gdyż mogą zatrzymywać się po drodze na czterech przystankach. Taki dźwig stanowi więc doskonałą alternatywę dla tradycyjnych wind towarowo-osobowych, których instalacja wiąże się z szeregiem restrykcyjnych zabezpieczeń, których trzeba przestrzegać za każdym razem, kiedy tylko wsiada się do windy z danym towarem.

Z kolei jeśli zdecydujemy się na platformę towarową, nie będziemy musieli się borykać z żadnymi dodatkowymi zabezpieczeniami. Wystarczy tylko umieścić dany załadunek wewnątrz dźwigu, a następnie wybrać określony poziom, na jaki dany ładunek ma zostać przewieziony. Platforma ta jest wykonana ze stabilnej konstrukcji, która bardzo rzadko ulega awariom, toteż taki przewóz sprzętu, czy innego rodzaju przedmiotów jest całkowicie bezpieczny. Warto również wspomnieć o tym, że platformy towarowe, pomimo całej swojej masy, działają bardzo cicho, więc praca z nimi jest bardzo komfortowa, a przy tym niezwykle wydajna.

foto: https://www.windy-towarowe.pl/

About Redakcja