Podnośnik nożycowy czy kolumnowy? – Windy24
Home / Podnośniki / Podnośnik nożycowy czy kolumnowy?

Podnośnik nożycowy czy kolumnowy?

Wybór określonego podnośnika nie jest łatwy, nawet jeśli wiemy, jakie ma być jego konkretne przeznaczenie. Musimy pamiętać o tym, że każda z takich konstrukcji spełnia swoją rolę w określonej sytuacji, jednak, mimo licznych swoich zalet, nie jest pozbawiona wad. Firmy, które zajmują się produkcją podnośników, oferują więc coraz szerszy wachlarz takich produktów, by odbiorca mógł dostosować taką konstrukcję do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to ważny szczegół, który warto mieć na uwadze zanim dokonamy zakupu. Tym bardziej, że jest to ten rodzaj konstrukcji, jaki będzie nam służyć przez długie lata.

Jeśli chcemy kupić podnośnik, musimy w pierwszej chwili wziąć pod uwagę nie tylko jego przeznaczenie, ale też i rodzaj pomieszczenia, w jakim się on znajdzie. Bardzo ważny jest dostępny metraż, gdyż w mniejszej przestrzeni raczej podnośnik kolumnowy się nie sprawdzi. Będzie zwyczajnie za ciasno, by można było mówić o komforcie, czy wygodzie. W takim przypadku warto postawić na podnośnik nożycowy, który możemy użytkować na tych samych zasadach co podnośnik kolumnowy z tą różnicą, że konstrukcję tę można złożyć. Najczęściej podnośnik łożyskowy chowa się w podłożu, tak by nie wystawał on ponad powierzchnię podłogi. Dzięki temu pomieszczenie, w którym podnośnik ten jest użytkowany, możemy również wykorzystywać do innych celów.

Musimy też wziąć pod uwagę wielkość stanowiska, na którym będą przeprowadzane prace z wykorzystaniem podnośnika. Bardzo istotne jest to, by podnośnik w żaden sposób nie ograniczał nam swobody podczas realizacji naszych zadań. W przeciwnym razie wykonanie konkretnej pracy zajmie nam więcej czasu, bądź też nie będziemy mogli jej wykonać tak dobrze, jak byśmy mogli sobie tego życzyć.

Warto również wziąć pod uwagę to, jak duży ciężar będzie znajdować się na podnośniku, a także jakie będą gabaryty przedmiotu, nad jakim będziemy pracować. Jeśli chodzi o wykonywanie drobnych prac, na przykład na linii montażowej, czy produkcyjnej, to w takim przypadku najlepiej sprawdzają się podnośniki nożycowe. Natomiast z podnośników kolumnowych korzystamy zazwyczaj wtedy, gdy chcemy podnieć duży sprzęt, na przykład samochód, który wymaga naprawy, bądź też jeśli zajmujemy się produkcją aut. Zaletą takich podnośników jest to, że teraz możemy łatwiej je dopasować do konkretnego zastosowania. Cena również jest bardziej zachęcająca, gdyż podnośniki te są zwykle o połowę tańsze od podnośników nożycowych. Jednak pomimo prostej konstrukcji, zajmują one sporo miejsca.

https://www.windy-towarowe.pl/

About Redakcja