Rok 2013 rokiem windy solarnej – Windy24
Home / Aktualności / Rok 2013 rokiem windy solarnej

Rok 2013 rokiem windy solarnej

Pozycja lidera w jakiejkolwiek branży wymaga od firmy ciągłego wprowadzania innowacyjnych rozwiązania oraz uatrakcyjniania swojej oferty. Nie inaczej jest w branży dźwigowej. Tu jednym z najbardziej charakterystycznych nurtów od lat jest stosowanie rozwiązań proekologicznych. Właśnie tym tropem podąża szwajcarski koncern Schindler, który planuje wprowadzić na rynek pierwszą windę solarną.

Najnowszy model windy, która korzysta z odnawialnych źródeł energii, będzie oparty na wiodącym produkcie koncernu – modelu Schindler 3300. W fazie prototypowej produktu przeprowadzono badania konsumenckie, które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że wprowadzenie windy solarnej na rynek będzie kolejnym dużym sukcesem marki.

W porównaniu z windami wyposażonymi w tradycyjne systemy napędowe najnowszy produkt Schindlera pozwala na oszczędność do 50% energii w skali roku. Winda może być zasilana energią słoneczną, siecią elektryczną lub kombinacją obu tych źródeł energii. W zależności od konfiguracji oraz poziomu nasłonecznienia istnieje też możliwość funkcjonowania windy jedynie w oparciu o energię solarną.

 

Panele solarne, które napędzają windę, są umieszczane na dachu budynku, w którym jest ona zamontowana. Rozmiary tych paneli są dostosowane do indywidualnych zapotrzebowań budynków. Początkowo określa się poziom natężenia ruchu i na tej podstawie dobierany jest rozmiar panelu. Ich wielkość pozwala także, na korzystanie z energii słonecznej podczas okresu niskiego nasłonecznienia. Energia magazynowana przez panele dachowe może być wykorzystana od razu, magazynowana w bateriach słonecznych bądź odsprzedawana do sieci energetycznej. Winda solarna oferuje unikatowe rozwiązanie, dzięki czemu działanie windy jest niezależne od ewentualnych awarii sieci elektrycznych. System napędu windy solarnej pozwoli zredukować do minimum ryzyko zacięcia się windy z pasażerami w środku.

Z pewnością winda solarna poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wyznaczy nowy trend i kierunek, w którym w najbliższym czasie będzie zmierzać cała branża dźwigowa. Wprowadzenie tego modelu podkreśla zaangażowanie koncernu Schindler w innowacyjne rozwiązania. Umacnia jednocześnie pozycję lidera wśród producentów wind.

Źródło: Schindler Polska Sp. z o.o.

Pozycja lidera w jakiejkolwiek branży wymaga od firmy ciągłego wprowadzania innowacyjnych rozwiązania oraz uatrakcyjniania swojej oferty. Nie inaczej jest w branży dźwigowej. Tu jednym z najbardziej charakterystycznych nurtów od lat jest stosowanie rozwiązań proekologicznych. Właśnie tym tropem podąża szwajcarski koncern Schindler, który planuje wprowadzić na rynek pierwszą windę solarną. Najnowszy model windy, która korzysta z odnawialnych źródeł energii, będzie oparty na wiodącym produkcie koncernu - modelu Schindler 3300. W fazie prototypowej produktu przeprowadzono badania konsumenckie, które pozwalają z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że wprowadzenie windy solarnej na rynek będzie kolejnym dużym sukcesem marki. W porównaniu z windami wyposażonymi w tradycyjne systemy…

Review Overview

User Rating: Be the first one !

About Redakcja

Leave a Reply