Szwajcarski koncern skomunikuje kolejne Centrum handlowe w Lublinie – Windy24
Home / Aktualności / Szwajcarski koncern skomunikuje kolejne Centrum handlowe w Lublinie

Szwajcarski koncern skomunikuje kolejne Centrum handlowe w Lublinie

W pierwszym kwartale 2015 roku na lubelskiej mapie handlowej pojawi się nowa galeria – Tarasy Zamkowe. Jest to kolejna inwestycja tego typu w prężnie rozwijającym się sercu Lubelszczyzny. Każdy z nowo powstających obiektów wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Tarasy Zamkowe to jedna z najnowszych inwestycji w Lublinie. Będzie to kolejny duży kompleks handlowy mieszczący liczne butiki, sklepy, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe. Jego dużą zaletą jest lokalizacja – centrum powstaje tuż przy Zamku Lubelskim, w odległości pięciu minut od serca Starego Miasta.

schody

Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce, a ze względu na ogromną liczbę studentów i turystów także jednym z najludniejszych. Takie warunki sprawiają, że w stolicy Lubelszczyzny wciąż rośnie zapotrzebowanie na obiekty handlowe. Tarasy Zamkowe ze względu na swoją lokalizację – blisko dworca PKS oraz zabytkowej części miasta, mają szansę stać się jednym z najpopularniejszych centrów w Lublinie.

Inwestor zadbał, aby każdy element galerii został wykonany z najwyższej jakości materiałów. Ponadto budynek będzie posiadać prestiżowy, brytyjski certyfikat BREEAM. Oznacza to między innymi, że mimo tak bliskiego sąsiedztwa zabytkowej części miasta, jego architektura
i konstrukcja nie wpłynie w żaden sposób na otaczające go środowisko i budowle. Ponadto, BREEAM jest gwarancją zrównoważonego, pro ekologicznego budownictwa. Aby uzyskać takie wyróżnienie, nie tylko budynek, ale także jego wyposażenie i elementy wykończeniowe muszą spełniać najwyższe standardy. Podlega im między innymi komunikacja wewnątrz budynku, której organizację zapewnią produkty marki Schindler.

Łącznie Schindler zamontuje w galerii 34 urządzenia – 5 dźwigów osobowych S2400, 16 biegów schodów ruchomych S9300 oraz 4 biegi ruchomych chodników S9500. Windy osobowe będą wyposażone w przeszklone drzwi kabinowe i przystankowe, idealnie wpasowujące się w klimat wnętrza galerii. Schody i chodniki ruchome będą miały natomiast zainstalowany system oszczędzania energii, co oznacza, że gdy nie będzie na nich pasażerów urządzenie przełączy się na pracę w trybie ruchu pełzającego, natomiast gdy pojawią się pasażerowie urządzenie automatycznie powróci do prędkości nominalnej. Transportowi towarów będzie zaś służyć 9 niezawodnych dźwigów S2600.

Urządzenia marki Schindler spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, wygody i ochrony środowiska.

W centrum przewidziano 150 lokali handlowo-usługowych, restauracje i obiekty o charakterze rozrywkowym na 38.000 m² powierzchni użytkowej. Dla klientów galerii zaplanowano także 1 400 miejsc parkingowych.

 

Źródło: www.corepr.pl

W pierwszym kwartale 2015 roku na lubelskiej mapie handlowej pojawi się nowa galeria - Tarasy Zamkowe. Jest to kolejna inwestycja tego typu w prężnie rozwijającym się sercu Lubelszczyzny. Każdy z nowo powstających obiektów wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami projektowymi i wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi. Nie inaczej jest w tym przypadku. Tarasy Zamkowe to jedna z najnowszych inwestycji w Lublinie. Będzie to kolejny duży kompleks handlowy mieszczący liczne butiki, sklepy, restauracje, kawiarnie oraz punkty usługowe. Jego dużą zaletą jest lokalizacja - centrum powstaje tuż przy Zamku Lubelskim, w odległości pięciu minut od serca Starego Miasta. Lublin jest jednym z najprężniej rozwijających się…

Review Overview

User Rating: Be the first one !

About Redakcja

Leave a Reply