Transportujemy towar między piętrami, czyli: windy, dźwigniki, schodołazy – Windy24
Home / Windy / Transportujemy towar między piętrami, czyli: windy, dźwigniki, schodołazy

Transportujemy towar między piętrami, czyli: windy, dźwigniki, schodołazy

Na dłuższą metę transport towarów między kondygnacjami budynku może być niezwykle uciążliwym zajęciem. Dlatego też na rynku dostępne są urządzenia, które mogą nam w tym pomóc. Mowa tutaj między innymi o windach towarowych, schodołazach i dźwignikach. Niniejszy wpis jest poświęcony właśnie tym urządzeniom.

Schodołazy towarowe – transport lodówek nigdy nie był tak prosty i lekki

winda-towarowa

Czym są schodołazy towarowe? Najprościej rzecz ujmując – ręcznymi aluminiowymi wózkami towarowymi, skonstruowanymi tak, by ułatwić transport po schodach ciężkich towarów rzędu: wspomnianych w leadzie lodówek, pralek, kartonów, butli, automatów vendingowych i wielu, wielu innych. Schodołazy towarowe są niezastąpione na przykład w blokach nie posiadających windy. Ich dobroć docenią szczególnie Ci, przed którymi perspektywa transportu ciężkiego sprzętu na górne piętro budynku.

Na rynku dostępne są różne modele – jedne napędzane ręcznie, inne, do transportu dużo cięższego ładunku, z napędem elektrycznym.

Windy towarowe – komfort, wygoda, szybkość

Mimo iż ich zakup i instalacja nie należą do najtańszych, windy towarowe stanowią niezwykle wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy w swoim budynku stają przed wyzwaniem stałego transportowania ciężkich ładunków pomiędzy kondygnacjami. Sprawdzają się zarówno w restauracjach i hotelach, jak również w hurtowniach, bankach, aptekach, szpitalach, czy nawet w prywatnych domach. W zależności od przeznaczenia, dostępnych na rynku jest wiele modeli o różnej wielkości i wyposażeniu.

Dźwigniki, czyli mniej estetyczna, ale i tańsza alternatywa dla wind

Przeznaczone głównie dla tych, którzy estetykę urządzenia traktują drugoplanowo, kładąc nacisk przede wszystkim na efektywność (no i mniejszą cenę w stosunku do wind towarowych). Wysokość podnoszenia zwykle kończy się na 12 metrach. Dość istotną różnicą między windami a dźwignikami jest fakt, iż te drugie wykluczają transport osób. Innymi słowy – towar jedzie w górę, ale bez Ciebie, Ty musisz wybrać schody.

windy-towarowe.pl

About Redakcja

Leave a Reply