Windy schodowe – co to jest? – Windy24
Home / Aktualności / Windy schodowe – co to jest?

Windy schodowe – co to jest?

Windy schodowe inaczej nazywane windami krzesełkowymi, krzesłem schodowym jest to pewnego rodzaju urządzenie dźwigowe służące do transportu po schodach osób niepełnosprawnych bądź osób starszych. Poruszają się windy schodowe po szynie jezdnej przymocowanej do stopni schodów. Są wyposażone w napęd w postaci silnika elektrycznego.

Niepełnosprawni 2

Jest wiele powodów dla których warto zainwestować w takie urządzenie. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy nasze zdrowie lub zdrowie naszych najbliższych zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Czynności wykonywane dotychczas zaczynają nam sprawiać coraz większe problemy. Do jednych z najtrudniejszych należy wchodzenie po schodach, zwłaszcza kiedy osoba niepełnosprawna czy starsza mieszka wysoko w bloku, w którym nie ma windy.

Oczywiście windę taką można zainstalować jednak są to dość spore koszty, które mogą równać się wartości nowego domu. W takich sytuacjach można zamontować o wiele tańsze rozwiązanie windy schodowe nazywane inaczej krzesłami schodowymi, która w bezpieczny sposób pomogą nam pokonywać schody i nie będą zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Urządzenia te są wyposażone w odpowiednie przyciski czy joysticki ułatwiające sterowanie nimi a także piloty gwarantujące łagodny start jak i zatrzymanie.

Windy schodowe – opis

Winda schodowa to urządzenie poruszające się po schodach służące domownikom swobodne poruszanie się po schodach. Instalacja większa część tych urządzeń wymaga jedynie prostego przymocowania do ściany lub schodów. Ważną rzeczą przed instalacją dla osoby zainteresowanej zakupem jest dokładne wymierzenie długości schodów.

Niepełnosprawni 1

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom korzystającym z urządzenia jakim są windy schodowe jest ono zasilane przez prąd stały 24V. Zaopatrzone jest również w akumulatory żelowe a także w pasy bezpieczeństwa, dzięki którym nawet przy dużym kącie nachylenia schodów osoba korzystająca z windy może czuć się bezpiecznie.

Dla większego komfortu krzesło schodowe jest wyposażone w składane podłokietniki i podnóżek. W ten sposób łatwiej i bardzie komfortowo można przemieszczać się windą a gdy jest zaparkowane nie zajmuje zbyt dużo miejsca i nie przeszkadza pozostałym lokatorom. Krzesła schodowe mają szeroki zakres zastosowania, dobrze sprawdzają się w domkach letniskowych ale także poza nimi. Są one skonstruowane tak, żeby mogły zostać wykorzystane zarówno na zewnątrz, czyli są odporne na warunki atmosferyczne jak i wewnątrz pomieszczenia. Do ochrony wind schodowych jest specjalny pokrowiec.

Windy schodowe inaczej nazywane windami krzesełkowymi, krzesłem schodowym jest to pewnego rodzaju urządzenie dźwigowe służące do transportu po schodach osób niepełnosprawnych bądź osób starszych. Poruszają się windy schodowe po szynie jezdnej przymocowanej do stopni schodów. Są wyposażone w napęd w postaci silnika elektrycznego. Jest wiele powodów dla których warto zainwestować w takie urządzenie. W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment kiedy nasze zdrowie lub zdrowie naszych najbliższych zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Czynności wykonywane dotychczas zaczynają nam sprawiać coraz większe problemy. Do jednych z najtrudniejszych należy wchodzenie po schodach, zwłaszcza kiedy osoba niepełnosprawna czy starsza mieszka wysoko w bloku, w którym nie…

Review Overview

User Rating: 3.76 ( 2 votes)

About Redakcja

Leave a Reply