Zalety platformy schodowej – Windy24
Home / urządzenia / Zalety platformy schodowej

Zalety platformy schodowej

W dobie nowoczesnych technologii można zauważyć, że pojawia się wiele różnych aplikacji, dzięki którym łatwiej jest nam funkcjonować, oszczędzając nasz czas i środki finansowe. Jeszcze do niedawna osoby niepełnosprawne były na marginesie, jednak od jakiegoś czasu ta tendencja się zmienia, a wszystko za sprawą praktycznych i bezpiecznych platform schodowych.

Teraz osoby niepełnosprawne mogą czuć się tak samo dobrze, jak te, które nie poruszają się na wózku, bądź o kulach, kiedy stają przed koniecznością pokonania schodów. Kilka lat temu taka bariera była nie do pokonania, jednak teraz bez trudu udaje się wjechać na górę, jak i zjechać na dół i to całkowicie bez pomocy drugiej osoby. Zatem ludzie, którzy mają problem z poruszaniem się o własnych siłach, mogą teraz liczyć na bardzo komfortowy zjazd i wjazd po stopniach, co trwa zaledwie chwilę.

Dzięki platformie schodowej, można bardzo wygodnie i bezstresowo przemieszczać się po schodach, które znajdują się wewnątrz budynku, bądź też na zewnątrz. Można się przekonać o tym, że taką platformę bardzo łatwo się użytkuje. Jest to więc doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób młodszych, jak i starszych, które poruszają się na wózku inwalidzkim. Do niewątpliwych zalet tego mechanizmu można zaliczyć to, że bardzo łatwo można go rozłożyć, jak i złożyć, by zajmowało minimum miejsca.

Walorem takiej konstrukcji jest również to, że można ją zaadaptować praktycznie do każdych schodów. Równolegle porusza się ona wzdłuż schodów po specjalnej szynie, która pełni funkcję toru jezdnego. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ nie wymaga dokonywania żadnych przeróbek budowlanych, by można było zacząć korzystać z takiej platformy.

Dodatkowym atutem jest to, że platforma ta może być dostosowana do danej przestrzeni publicznej pod względem koloru, na jaki zostanie pomalowana. Dzięki temu taki dodatek nie musi budzić złych skojarzeń. Obecność takiej platformy w danym miejscu nie dość, że nie obniża standardu, to jeszcze może sprawić, że taka przestrzeń zyskuje na znaczeniu. Przede wszystkim jednak najważniejsza jest jej funkcjonalność i to, że spełnia ona wszelkie wymagania i oczekiwania osób niepełnosprawnych.

fot: https://www.winda-schodowa.com.pl/

About Redakcja